Vi anbefaler ikke å ha en hovedpremie til den personen som har lest mest. Erfaring er at dette fører til fusking. På nett føler man seg mer anonyme og er ikke alltid like ærlig som når man leverer lesekort i skranken. Dette har liten betydning når Sommerles er laget for å konkurrere med seg selv.
For de bibliotekene som likevel ønsker å gi ut hovedpremier, så anbefaler vi å bruke loddtrekningssystemet vi har lagt inn på adminområdet. Her teller hver leste bok som ett lodd, så de som leser mest har bedre vinnersjanse.
Norge rundt med Sommerles
Please check your feed, the data was entered incorrectly.Denne nettsiden bruker informasjonskapsler (cookies) fra Cloudflare og Wordpress for å kunne tilby en best mulig brukeropplevelse. Les mer om Personvern.
Sommerles 2020